Історія дитячого садку

Засновник закладу дошкільної освіти - Харківська міська рада.

Форма власності - комунальна. Вперше садочок відкрив свої двері для дітей в серпні 1938 року.
В дитсадку працювало 5 груп для дітей до 3-х років.
Колектив дитячого садка очолювала завідуюча Покидько Ю.С.

Починаючи з 70-х років до методичної роботи залучаються вихователі, молоді спеціалісти Купрюшина В.В., Коровянсько Л.Л., Бредіхіна Л.О.,
Назарян О.П колектив експонує методичні
розробки педагогів, роботи дітей по зображувальній діяльності.

До друку виходить посібник, автор Покидько Ю.С., співавтори - Кузьміна Н.Б., Купрюшина В.В.
"Світ дитячої зображувальності в дитячому садку".

За творчу роботу в навчанні та вихованні дітей, колектив ЗДО № 38 нагороджується Почесною грамотою Міністерства освіти.

В 70-80 роки заклад дошкільної освіти поширює свій досвід роботи серед педагогів міста, області. Колектив продовжує демонструвати високі показники в роботі, стає базовим для Харківського педагогічного училища.

З серпня 1995 року по 15 серпня 2012 року, заклад дошкільної освіти очолювала Сідак Т.П. - "Відмінник народної освіти України", нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, подяками, грамотами міського та районного Управління освіти, Почесною грамотою міського голови.
В закладі працюють кваліфіковані спеціалісти: вихователі, музичний керівник, вчителі - логопеди, практичний психолог.
З 15 серпня 2012 року заклад дошкільної освіти очолює Новікова В.М., нагороджена грамотами Управління освіти адміністрації Новобаварського (Жовтневого) району Харківської міської ради (2009, 2010, 2011), Головного управління Харківської обласної державної адміністрації 2009р., Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. Приймала участь у Всеукраїнському конкурсі серед вихователів та методистів ЗДО «Педагог новатор 2010» (Диплом), Всеукраїнський конкурс - захист сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю 2011-2012». Має друковані твори видавництво «Ранок»: Серія «Дитячий садок від А до Я», «Довкілля», «Математика», Серія «Дошкільна освіта» «Орієнтовне перспективне планування», «У співпраці результат".