Тетянин день

2013-01-25

/Files/images/1295941968_tetyana.jpg

Традиційне студентське свято Тетянин день відзначають 25 січня. Це свято запроваджене на честь Великомучениці Тетяни, дочки заможного римлянина, яка прийняла смерть за християнську віру та доброчинність. Прадавній переказ свідчить, що Свята Тетяна жила в Римі на рубежі другого і третього століть, за часів жорстоких гонінь на християн. Її батько, знатний римлянин, таємно сповідав віру в Ісуса і виховав свою дочку в християнському дусі. Вона присвятила себе служінню Богові і загинула від рук язичників.
Як же вийшло, що християнська Свята Тетяна стала покровителькою студентів? Історія говорить, що саме у Тетянин день імператриця Єлизавета підписала наказ про заснування Московського університету і з того часу 25 січня став офіційно університетським днем, а Свята Тетяна — покровителькою вищої школи.
Сьогодні, 25 січня, православна церква відзначає день пам’яті покровительки вищої школи — святої мучениці Тетяни.
Традиційно Тетянин день широко святкує студентство. Для всієї студентської братії це чудова нагода відволіктися від навчання і поринути у веселощі, радісні святкування і пустощі. Неофіційним студентським святом цей день став ще у середині ХІХ сторіччя, тим більш, що у цей час закінчувалися іспити і з нього починалися студентські канікули, власне це і відзначали студенти. У ті часи святкові дійства проходили дуже урочисто — з врученням нагород, проголошенням промов і обов’язковим молебнем у церкві.
Тож, незважаючи на те, що історія свята сягає своїм корінням у давні часи, традиція відзначати цей день живе і понині. Студентська братія, яка влаштовувала пишні гуляння понад сто років тому, так само і у ХХІ сторіччі гучно і весело відзначає свято молодості, прагнення до знань, завзяття і оптимізму

/Files/images/1295942279_stud.jpg